Majówka zbliża się wielkimi krokami, więc warto zaplanować tych kilka wolnych dni. Dokąd wyjechać na Majówkę?

Domek w lesie

Bardzo dobrym pomysłem na niepewną jeszcze majową pogodę jest rozważenie spędzenie Majówki w domku w lesie. Jest to świetna propozycja z tego powodu, że tam jest stosunkowo ciepło. Na spanie pod namiotem jest jeszcze za chłodno, a przecież nie chodzi o to, by z urlopu wrócić chorym. Miejsc z agroturystyką jest tyle, że uda się znaleźć coś także w najbliższej okolicy. Zakwaterowanie jest zapewnione, podobnie jest też z noclegiem i posiłkami, które za dodatkową opłatą można zamówić. Cudowne jest bycie obudzonym rano przez śpiew ptaków i ta świadomość, że nie trzeba się nigdzie spieszyć. Taka Majówka na pewno będzie cudowna.

Odpoczynek u znajomych

W codziennym pędzie bardzo często nie starcza nam czasu na własne przyjemności, rodzinę, nie mówiąc już o znajomych. Dzień mija za dniem, miesiąc za miesiącem. Choć niedawno był Sylwester za nami już prawie 1/3 kolejnego roku. Majówka jest dobrym sposobem na wygospodarowanie kilku dni tylko w gronie znajomych. Można już urządzić wspólnego grilla, przespać się, rozmawiać do białego rana, gdyż następnego dnia nie trzeba wstać skoro świt i rozpocząć kolejny dzień pracy. Spędzenie tych kilku dni w miłym towarzystwie niewątpliwie pozwoli na odbudowanie towarzyskich więzi.

Wyjazd do innego województwa

Jeżeli poweźmiemy postanowienie, że każdych kilka wolnych dni, które chcemy przeznaczyć na wyjazd spędzimy w innym województwie bardzo szybko okaże się, że jest co robić i po kilku latach będziemy mieli zwiedzoną całą Polskę. Niekoniecznie musimy opierać się tylko na najbliższym terenie, choć tutaj też jest co robić. Zwiedzenie całej Polski, porównanie kultury i regionalnych dań jest dopiero świetną sprawą. Przy okazji można odwiedzać wiele miejsc wartych uwagi i porównywać swoje wrażenia z poszczególnych miejsc. Na początek można zacząć np. od zwiedzania stolic województw.