Morze Śródziemne i jego wspaniałe wybrzeża sprawiły, że Turcja stała się jednym z najpopularniejszych kierunków podróży. Wczasy na jej terenie oferuje już niemal każde biuro podróży, a osób korzystających z takich ofert przybywa z każdym sezonem. Kuszą plaże Morza Egejskiego i Czarnego, jednak to kurorty leżące nad Morzem Śródziemnym cieszą się największym zainteresowaniem. W gronie tych miejscowości, do których turyści zaglądają bardzo chętnie, znajduje się Silifke.

Jakie atrakcje czekają na jego terenie?

Silifke, podobnie jak większość miast leżących na terenie Turcji, może się pochwalić ciekawymi zabytkami i długą przeszłością. Dzięki nim wczasy w Turcji stają się jeszcze ciekawszym doświadczeniem dla każdego turysty. Dumą miasta Silifke jest ciekawy zamek, którego potężne ruiny dumnie wznoszą się nad miastem. Wzniesiony w czasach Bizancjum, jest zabytkiem godnym uwagi. Dodatkową atrakcją w czasie wycieczki na teren tego zamku jest możliwość ujrzenia ciekawej budowli. To kamienny most – ciekawa pamiątka, związana jeszcze z okresem rzymskim i wizytą Wespazjana w tym miejscu. O najdawniejszych czasach miasta i jego starożytnych mieszkańcach przypomina z kolei kolumna, będąca pamiątką po wzniesionej w początkach naszej ery świątyni Zeusa.

Portal poleca: Sprawdź czego nie możesz przegapisz, gdy jesteś w innym kraju.

Wiele atrakcji w tym mieście czeka i na miłośników sportów wodnych. Kusza pobliskie plaże, jednak największą popularnością w rejonie Silifke cieszy się rafting. Ukształtowanie terenu sprawia, że w okolicy miasta miejsc pozwalających na uprawianie tej dyscypliny nie brakuje. W pobliżu miasta czeka też wielka atrakcja dla miłośników przyrody. To delta Goksu, która została objęta ochroną jako rezerwat przyrody. Można tu ujrzeć i mewy, i żółwie, a dodatkową atrakcją jest możliwość spacerowania w pięknym otoczeniu. To miejsce może się okazać atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego, kto wczasy nad morzem chce sobie urozmaicić w ciekawy sposób.