Tworków jest to bardzo mała, ale za to ciekawa miejscowość w województwie śląskim. Położna ona jest koło Krzyżanowic. Graniczy ona blisko z Czechami. Tworków jest to słynna miejscowość przez piękne ruiny pałacu, który został zbudowany na starożytnym zamku.
Dziś powiemy, co warto, zwiedzić w Tworków.

1. Pałac w Tworkowie.

Pałac w Tworkowie leżący na ulicy Parkowej. Ruiny okazałej budowli, wciąż cieszą się bardzo dużą popularnością. Jest to dawna siedziba Tworkowskich Wodników i Reiswitzów. Początki owego zamku w stylu gotyckim sięgają już XIV wieku. W XVI stuleciu budowla ta została dość mocno rozbudowana przez Kaspra Wiskota von Wodnik.

2. Kościół Św. Piotra i Pawła.

Kościół ten leży, w Tworkowie na ulicy Głównej jest, to bardzo częsta odwiedzająca barokowa budowla, która powstała z końcem XVII wieku. Niezwykle cenny kościół kryje nie jedną historię i sekret. Bardzo ciekawe miejsce do zobaczenia w pobliżu tej miejscowości.

3. Aleja Hroza.

Leżąca na ulicy Parkowej historyczny trakt wiodący z Tworków do Bieńkowic. Piękna ozdobiona obecnie ścieżka piesza i rowerowa. Warto, więc się na nią zapuścić i pospacerować nią.

4. Staw Trzeciok.

Znajduje się przy ulicy Parkowej. Jest to malowniczy Staw Trzeciok, nad którym stoi już nieużywany, ale bardzo zabytkowy Młyn.

5. Kapliczka Św. Urbana.

Około 2 kilometry na zachód od Tworkowa stoi zabytkowa kapliczka, która została wybudowana w 1779 roku. W późniejszym wieku została dobudowana do niej wieżyczka.