Wybierasz się do ów miasta? Szukasz informacji o tym mieście? Co warto zwiedzić i gdzie warto się poruszać? To dobrze. Ten artykuł jest właśnie o tym, co zwiedzić w tym pięknym, mieście.

1. Dziewczynka z konewką i inne murale namalowane w Białymstoku.

Białystok staje się miastem street-artem. Z roku na rok pojawia się coraz to więcej takich prac. Nie ma, się co dziwić jednym z takich prac jest, to "Dziewczynka z konewką" jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych namalowanych murali w mieście. Białystok słynie właśnie z takim malowanym murali.

2. Brama i najstarszy chodzący zegar w Polsce.

Białystok posiada najstarszy zegar, który wciąż chodzi w Polsce. Brama "Gryf" + zegar wychodzi tutaj idealna randka. Bardzo dużo turystów lubi właśnie te miejsce odwiedzać.

3. Pałac Branickich i jego ogrody.

To jedno z tych miejsc gdzie warto zostać dłużej niż jeden dzień. Bardzo często zaliczane przez odwiedzających turystów ów miasta. Turyści, jak i tubylcy lubią chodzić tam na spacery. Widoki i zapach zieleni jest to dodatkowy atut tego pięknego miejsca. Wiele ciekawych atrakcji i ogrody zrobione bardzo ciekawie, jak i śmiesznie zapraszają turystów, którzy lubią świeże powietrze, a także bardzo ciekawa historia tego miejsca.

Podsumowanie.

Coraz więcej turystów i coraz więcej atrakcji pojawiających się w tym mieście z roku na rok. Przyjeżdżając, do tego miasta trzeba, zwiedzić trzy wymienione wyżej miejsca, ale i wiele więcej dodatkowych miejsc można tutaj zobaczyć. Muzea stare domy sprzed drugiej wojny światowej to jedne z atrakcji historycznych. Więcej jeszcze miejsc, które są godne polecenia to:

– Planty.

– Pies Kowelin.

– Dom Ludwika Zamenhofa.

– Spalona Wielka Synagoga.

I wiele więcej miejsc, które warto zwiedzić!

Gdynia – atrakcje pozamorskie