Wodospad Niagara jest najsłynniejszym wodospadem świata. Powstał wraz z końcem ostatniej epoki lodowcowej, czyli jakieś 10 000 lat temu. Choć sam wodospad nie jest ani największy, ani najszerszy na świecie to z pewnością najpopularniejszy. Ten niesamowity twór przyrody budzi nie tylko podziw, ale i uświadamia do czego zdolna jest matka natura. 

Wodospad Niagara to część rzeki o tej samej nazwie. Oddziela dwa jeziora, Erie i Ontario, które leżą na granicy Ameryki Północnej i Kanady. Sam wodospad to atrakcja, która przyciąga turystów ze wszystkich zakątków Ziemi. Nic dziwnego, bo najlepszym architektem świata jest natura, a w przypadku tego wodospadu spisała się na medal. Widok, który funduje ten wodny kolos zapiera dech w piersi, a w pamięci zostaje na całe życie.

Co jeszcze oferuje nam Niagara?

Jeśli już zdecydujesz się obejrzeć wodospad warto też zwiedzić inne atrakcje w pobliżu. Jedną z nich z pewnością jest pierwsza stolica Ontario, czyli znajdujące się niedaleko miasteczko Niagara-on-the-Lake. Serwis rezerwaty.pl dodaje ciekawostkę, że w jego centrum znajduje się polski cmentarz wojskowy. Drugą atrakcją może być zabytkowy już Fort Niagara, który w 1726r. zbudowali Francuzi. Jest jeszcze kanał Wellandzki, który wraz z rzeką Niagara biegnie na zachód. Pozwala on statkom ominąć wodospad.

Wokół samego wodospadu również znajduje się wiele atrakcji, takich jak kasyno czy Jaskinia Wiatrów. Zdaje się jednak, że najciekawszą atrakcją jest rejs małym statkiem, który podpływa niemal pod same kaskady.

Wodospad Niagara to przepiękny popis matki natury, budzi podziw i zachwyt, którego nie zagwarantuje żadna budowla stworzona ludzką ręką. Jeśli więc zastanawiasz się, gdzie spędzić wakacje, już wiesz. Gwarantuję, że nie zapomnisz tej wyprawy do końca życia.