Gdybyś tak mógł wyjechać w dowolne miejsce na świecie, co to by było? Jaki cel podróży jest Twoim wymarzonym? A może wciąż się zastanawiasz, gdzie rzeczywiście warto polecieć?

W okresie zimowym w Polsce, wielu podróżników szuka egzotycznych kierunków, aby uciekać przed zimnym. Jednakże nie każde miejsce okaże się strzałem w dziesiątkę. Sprawdź, gdzie warto polecieć, a których miejsc unikać z uwagi na porę deszczową!

  • Tulum, Meksyk – uwielbiane przez celebrytów oraz osoby, które szukały promieni słonecznych w okresie zimowym. Miejscowość ta leży na Półwyspie Jukatan, nieopodal ruiny prekolumbijskiego miasta Majów. Na miejscu można skorzystać z wielu atrakcji turystycznych, jak i posmakować w przepysznej kuchni meksykańskiej. Tulum jest otoczone murem, położone na 12-metrowym klifie Morza Karaibskiego. Praktycznie o każdej porze roku można tutaj spędzić miły pobyt, nie obawiąjac się o brak pogody.
  • Mauritius – warto tutaj zaznaczyć, że Mauritius to zespół wysp wulkanicznych, których łączna populacja nie przekracza 1,2 mln ludzi (czyli duże, polskie miasto). Jest to też jedyne miejsce na świecie, gdzie można doświadczyć widoku podwodnego wodospadu (skąd też wywodzi się nazwa samej wyspy). Mauritius łączy w sobie klimat zwrotnikowy morski, który objawia się ciepłym i wilgotnym latem (od listopada do kwietnia) oraz suchą zimą (od kwietnia do listopada). Na początku roku panuje tutaj pora deszczowa, także może być wilgotno, ale nie przeszkadza to w odpoczynku.
  • Sri Lanka – która również znana z pory deszczowej, która obejmuje całą wyspę, z jednym małym „ale”. Przez Sri Lankę przechodzą dwa monsuny, które obejmują połowę wyspy w jednej połowie roku oraz drugą połowę, w kolejnej. Tym samym można tutaj doświadczyć różne oblicza, w zależności od położenia.

Nie ma wątpliwości, że wycieczka w egzotyczne miejsce to niesamowita przygoda, którą zapamiętasz do końca życia. W które miejsce chcesz się wybrać?