Porto to popularne miejsce turystyczne w Portugalii, które oferuje wiele atrakcji na weekendowe wypady.

Propozycje miejsc do odwiedzenia w pobliżu Lizbony i Cascais, gdy masz więcej czasu

Lizbona ma wiele do zaoferowania tym, którzy chcą zwiedzić miasto. Najpopularniejsze miejsca w pobliżu Lizbony to Cascais i Sintra. Cascais znajduje się około 30 minut od Lizbony i jest nadmorskim miastem o starej rybackiej wiosce. Nadmorska promenada pełna jest kawiarni, restauracji i barów. Sintra znajduje się około godziny drogi od Lizbony i została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest uważane za jedno z najpiękniejszych miast Portugalii, jeśli nie całej Europy. W Portugalii jest wiele innych wspaniałych miejsc do odwiedzenia, ale te dwa są na tyle blisko, że można je odwiedzić podczas jednodniowej wycieczki komunikacją miejską lub samochodem, jeśli masz więcej czasu.

Ukryte skarby Portugalii

Portugalczycy mają bogatą kulturę i wiele tradycji, które warto poznać. W tym artykule odkryjemy niektóre z ukrytych skarbów w Portugalii, o których możesz nie wiedzieć.

1) Pierwszym ukrytym skarbem jest Câmara de Lobos, co oznacza „Dom Wilków”. Jest to średniowieczny zamek położony na południowym wybrzeżu Portugalii, który został zbudowany w XIV wieku przez króla Dinisa I. Przez wiele lat był opuszczony, ale został niedawno odnowiony i otwarty jako hotel w 2012 roku.

2) Drugim ukrytym skarbem jest wieś Serpa, znana jako „miasto bez samochodów”. To stara wioska rybacka z wąskimi brukowanymi uliczkami i budynkami z czasów średniowiecza.

Egzotyczna podróż zaczyna się w Portugalii

Portugalia jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych w Europie. To kraj kontrastów, z pięknymi plażami i imponującym dziedzictwem historycznym.

Pałac Buckingham – dom królowej i najpopularniejszy punkt orientacyjny Wielkiej Brytanii

Portugalia od wieków przyciąga turystów swoją bogatą kulturą i długą historią. Dziś jest bardziej popularny niż kiedykolwiek wcześniej ze względu na imponujące piękno przyrody i przyjaznych ludzi.