Mielno to piękne miasto mieszczące się nad Bałtykiem. Każdego roku odwiedza je ogrom turystów, którzy chcą zakosztować morskiego klimatu.

Co jednak warto wiedzieć przed wyjazdem?

Kilka słów historii Mielna

Mielno powstało już w średniowieczu. Jednak pod koniec tej epoki zostało zniszczone, a później dopiero odbudowane. Podczas II wojny światowej mieszkało tam zaledwie 400 osób, a po wojnie miasto przeżyło swój rozkwit i stało się jednym z popularniejszych miejsc dla osób, które chcą odpocząć nad morzem.

Atrakcje Mielna

Mielno jest świetne dostosowane do potrzeb turystów. Znajdziesz tutaj ogrom atrakcji, które zapewnią Ci rozrywkę na cały czas pobytu nad morzem. Przede wszystkim można tu liczyć na dostęp do dwóch zbiorników wodnych: Morza Bałtyckiego oraz Jeziora Jamno.

Nie brakuje tutaj strzeżonych kąpielisk, możliwości uprawnia sportów wodnych, a także innych rozrywek, jak park linowy Tukan, który zapewnia ścieżki o różnym stopniu trudności. W pobliżu znajduje się bogate zaplecze gastronomiczne, wygodny parking, a także ogród z labiryntem oraz egzotycznymi roślinami z całego świata.

Gdzie wypoczywać w Mielnie?

Baza noclegowa także jest tutaj dobrze rozwinięta. Można trafić zarówno na prywatne pensjonaty, jak i nowoczesne apartamenty, a dodatkowo popularne w Mielnie, domki na wodzie, o których przeczytasz więcej w niechorze24.pl.

Taki wybór noclegów pozwala każdemu turyście znaleźć odpowiedni nocleg dostosowany do swoich potrzeb. Pokoje można wynajmować zarówno w centrum miasta (idealne miejsca dla osób ceniących zabawy do białego rana), jak i na obrzeżach (gdzie panuje cisza i spokój).

Nie brakuje tutaj także lokalów gastronomicznych. Można liczyć na zwyczajne fast-foody, kawiarenki, a nawet bardziej lokalne jedzenie, jak np. smażalnie ryb.