Muzeum w Świebodzinie każdego roku przyciąga tłum turystów. Nic w tym dziwnego, gdyż znajduje się w nim wiele ciekawych eksponatów, które z pewnością zachwyci osoby w różnym wieku.

Jest to jeden z głównych punktów, które warto odwiedzić przebywając w mieście. Muzeum Regionalne w Świebodzinie ulokowane jest przy Placu Jana Pawła II 1.

Muzeum Regionalne w Świebodzinie – atrakcje dla zwiedzających

Muzeum powstało ponad 50 lat temu – za sprawą Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Świebodzińskiej. Aktualnie zbiory muzealne mieszczą się w 6 salach na parterze zabytkowego miejskiego ratusza. Eksponaty stanowią ponad 9000. różnych pozycji z dziedzin takich jak historia, numizmatyka, etnografia, przyroda czy szeroko pojęta sztuka.

Muzeum dla zwiedzających udostępnia zarówno stałe wystawy, jak i okresowe dotyczące ważnych dla regionu i miasta historycznych momentów i postaci. W Muzeum zaprezentowana jest również wystawa traktująca o przyrodzie ziemi lubuskiej – omawia ona i prezentuje zróżnicowane elementy krajobrazu oraz lokalnych przedstawicieli świata roślin oraz zwierząt. Dużą część wystaw zajmuje również prezentacja broni i militariów z różnych okresów historycznych – warto pamiętać, że ziemia lubuska pod tym względem ma wiele do przekazania nowym pokoleniom Polaków.

Nie dalej niż 30km od Świebodzina i opisywanego muzeum znajduje się urokliwa miejscowość Sulechów, o której więcej przeczytasz w portalu https://sulechow24.pl/.

Muzeum Regionalne w Świebodzinie to prawdziwa gratka nie tylko dla wielbicieli zwiedzania wszelkich miejsc historycznych, ale również dla tych osób, które chcą nieco bardziej przybliżyć sobie historię tej części Polski. Z pewnością jest to doskonała atrakcja dla dorosłych, jak również dla nieco starszych dzieci i młodzieży. To świetne miejsce zarówno do rodzinnych odwiedzin, jak również jako atrakcja dla szkolnych wycieczek czy wyjazdów turystycznych.