Gra o Tron to jeden z najpopularniejszych seriali fantasy, który podbił serca widzów z całego świata. Bazuje on na powieści o tym samym tytule, której autorem jest George R. R. Martin – amerykański pisarz, dziennikarz i scenarzysta. Pierwsza część z tej sagi ukazała się w roku 1996, jednak autor pracę nad jej wydaniem rozpoczął już przeszło 6 lat wcześniej. Główną inspiracją dla pisarza stanowiła twórczość Tolkiena, jak i wydarzenia historyczne, w tym Wojna Stuletnia. Pierwsza część powieści niemal natychmiast po wydaniu osiągnęła ogromny sukces, podobnie sprawa wyglądała w przypadku kolejnych tomów. Nie dziwi więc, ze pisarz wkrótce zaczął otrzymywać liczne propozycje zekranizowania jego dzieła. Finalnie zadaniem tym zajęła się stacja HBO – i trzeba przyznać, że był to istny, serialowy hit.

Winterfel.

Winterfel to jedna z najbardziej kluczowych lokacji w całym serialu. To właśnie tam rozgrywały się najważniejsza wydarzenia z życia władców i mieszkańców mroźnej północy. Warto więc wiedzieć, że Winterfel to tak naprawdę pochodząca z XIV wieku twierdza, która znajduje się w Stirling w Szkocji.

Smocza Skała.

W przedostatnim sezonie, za sprawą ekranów naszych telewizorów, trafialiśmy do miejsca nazywanego smoczą skałą, gdzie położony jest zamek będący niegdyś siedzibą rodu Targaryen. W rzeczywistości – smocza skała istnieje naprawdę i mieści się na hiszpańskiej wyspie Gaztelugatxe.

Królewski trakt.

Jest to główna droga w Siedmiu Królestwach, która rozciąga się aż do Królewskiej Przystani do Czarnego Zamku na wielkim murze, który to oddziela dzikie krainy od wspomnianych Siedmiu Królestw. Również i ta lokacja – przynajmniej częściowo – istnieje naprawdę. Nazywa się Mroczny Szpaler i mieści się w Irlandii.