Pałac Buckingham to najpopularniejszy punkt orientacyjny poza Londynem. Jest domem królowej od 1837 roku. Buckingham Palace to pałac w Londynie, w Anglii, nad brzegiem Tamizy. Pałac został pierwotnie zbudowany przez Johna Nasha, ale przeszedł gruntowną przebudowę w latach 1847-1851. Pałac Buckingham został zaprojektowany jako wielki dom królewski dla królowej Wiktorii i księcia Alberta.

Pałac Buckingham ma 775 pokoi i jest domem dla około 200 osób – w tym członków rodziny królewskiej, ich personelu i gości.

Tower of London

Tower of London to jeden z najbardziej znanych budynków w Anglii. Znajduje się na północnym brzegu Tamizy w centrum Londynu. Wieża była używana jako pałac królewski, więzienie i obserwatorium w swojej długiej historii. Wieża została po raz pierwszy zbudowana przez Wilhelma Zdobywcę, aby utrzymać kontrolę nad nowo podbitymi poddanymi. Chciał się upewnić, że nie będą w stanie ponownie się przeciw niemu zbuntować, więc zaczął budować tę nową wieżę, która będzie bardzo trudna do zaatakowania, ponieważ była tak wysoka i miała wokół siebie grube mury

Kilka ciekawych miejsc do odwiedzenia w Londynie

Londyn to miasto o różnorodnej gamie atrakcji. Od kultowych zabytków po mniej znane muzea, jest wiele miejsc do odkrycia i rzeczy do zrobienia.

London Eye jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w mieście i istnieje od momentu jego otwarcia w 2000 roku. Kultowy diabelski młyn oferuje widoki na Londyn z wysokości 135 metrów. Na parterze znajduje się również wiele restauracji, kawiarni i sklepów.

Londyn jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych. Ma wiele do zaoferowania swoim gościom. Istnieje wiele atrakcji, które możesz odwiedzić i cieszyć się, takimi jak Pałac Buckingham, Opactwo Westminsterskie i Tower of London. W mieście znajduje się również kilka wspaniałych muzeów, które warto sprawdzić, jeśli masz czas.

Powinieneś także spróbować tradycyjnego angielskiego jedzenia podczas pobytu w Londynie. Ryba z frytkami to dobry wybór na lunch lub kolację, jeśli masz ochotę na coś szybkiego i łatwego do zjedzenia. Na śniadanie można było spróbować śniadania angielskiego z bekonem, jajkami, pieczarkami, fasolą, tostem, fasolką po bretońsku lub pomidorami z chlebem lub tostem i dżemem.

Wskazówki dotyczące zwiedzania Londynu jako turysta

Londyn to miasto o bogatej historii i kulturze. To miejsce, które ma coś do zaoferowania dla każdego. W Londynie jest wiele rzeczy do zrobienia, ale ważne jest, aby zaplanować z wyprzedzeniem, jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać swoją wizytę.

Najlepsze rzeczy do zrobienia w Porto na weekendowy wypad

Jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić, jest skorzystanie z niektórych bezpłatnych rzeczy, które oferuje Londyn. Biblioteka Brytyjska, Galeria Narodowa i Tate Modern są bezpłatne i mają eksponaty otwarte przez cały rok.