Parkowanie w dużych miastach takich jak Wrocław bywa problematyczne – zwłaszcza gdy w rachubę wchodzi postój w centrum. Znalezienie wolnego miejsca, gdzie można tu zostawić samochód, może zająć nawet kilkadziesiąt minut.

We Wrocławiu stale rośnie zapotrzebowanie na parkingi!

W stolicy Dolnego Śląska z każdym kolejnym rokiem pojawia się coraz więcej samochodów. To generuje rosnące zapotrzebowanie na miejsca postojowe. Nie bez powodu we Wrocławiu powstaje sporo parkingów będących ogromnym udogodnieniem w zasadzie dla wszystkich użytkowników ruchu. Problemy ze znalezieniem odpowiednich miejsc sprawiają, że auta stoją niekoniecznie tam, gdzie powinny, np. na chodnikach czy trawnikach. Skutki tego odczuwają wszyscy użytkownicy ruchu, nie tylko osoby zmotoryzowane. Im więcej parkingów we Wrocławiu tym skuteczniej przebiega rozładowywanie natężenia ruchu. Warto wybrać parking monitorowany – Wrocław-centrum to świetna lokalizacja, ponieważ jest ona znakomicie skomunikowana z pozostałymi częściami miasta.

Gdzie zostawić samochód w centrum Wrocławia?

Decydując się na zostawienie samochodu w centrum Wrocławia, trzeba dokonać wyboru odpowiedniego parkingu. Kluczowe znaczenie dla kierowców ma oczywiście wysokość opłat pobieranych z tego tytułu, niemniej warto też mieć na uwadze m.in. ilość dostępnych miejsc oraz przebieg procedur związanych z rezerwacją miejsc. Grupa Interparking obsługuje obiekt usytuowany przy Narodowe Forum Muzyki. Parking posiada 662 miejsca postojowe, z czego ponad 20 przeznaczonych jest dla osób niepełnosprawnych. Wjazd odbywa się z ul. Krupniczej lub ul. Kazimierza Wielkiego, a wyjazd w kierunku ul. Świdnickiej lub ul. Kazimierza Wielkiego. Można stąd udać się bezpośrednio do budynku NFM Wrocław. Parking ma takie udogodnienia jak m.in. winda oraz automat płatniczy. Obiekt czynny jest przez całą dobę przez wszystkie dni w tygodniu. Kierowcy mają możliwość zarezerwowania miejsca online za pośrednictwem strony internetowej usługodawcy. W formularzu wystarczy podać termin i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia postoju.