Kolonie potrafią być wspaniałą, wakacyjną przygodą dla dziecka, a i sporym wytchnieniem i okazją do samotnego wypoczynku dla rodziców. Wybór letnich koloni nie powinien jednak być podejmowany pochopnie, a i sama cena nie jest jedynym kryterium, jakim należy się kierować. O czym powinniśmy więc pamiętać, zanim wybierzemy interesującą nas ofertę?

Sprawdzaj opinie.

Bezpieczeństwo naszej pociechy jest najważniejsze, a z takim stwierdzeniem zgodzi się każdy rodzic. Nawet jeżeli dana oferta kolonii wygląda wręcz idealnie, a do tego kusi atrakcyjną ceną – zapoznajmy się opiniami innych rodziców, którzy w przeszłości wysłali tam własne dzieci.

Tematyka.

Kolonie mają dosyć często charakter tematyczny – dlatego skupmy się na tym, co interesuje nasze dziecko. Jeżeli uwielbia ono sporty, zdecydujmy się na kolonie, które oferują ogromną ilość sportowych zajęć i atrakcji.

Wczesna rezerwacja.

Podobnie jak ze wszystkim – rezerwacji kolonii lepiej nie odkładać na ostatnią chwilę. Możemy spotkać się z sytuacją, w której zwyczajnie zabraknie już miejsc w danej grupie. Wczesna rezerwacja daje nam także możliwość zaoszczędzenia pewnej sumy pieniędzy.

Wspólna decyzja.

Pamiętajmy o tym, że kolonie mają być przyjemnym wydarzeniem i miłym wspomnieniem na lata dla naszego dziecka. Dlatego nie róbmy niczego wbrew jego woli – zanim zdecydujmy się zarezerwować miejsce, upewnijmy się, że nasza pociecha jest zwyczajnie gotowa. Jeżeli ma ono problemy z nawiązywaniem nowych znajomości – skontaktujmy się rodzicami jego aktualnych przyjaciół i zaplanujmy wspólny wyjazd dla dzieci.