Wakacje zbliżają się wielkimi krokami – szkoły niemal doszczętnie już opustoszały, a i dorośli coraz bardziej głową są na plażach i wymarzonych kurortach. Choć wakacje są okresem błogiego wypoczynku i wytchnienia, tak – niestety – zdarza się, że również i wtedy padamy ofiarą nieoczekiwanych zdarzeń. Jak mawia Polskie powiedzenie – przezorny zawsze ubezpieczony – dlatego, bez względu na to, gdzie się wybieramy – zawsze warto mieć ze sobą apteczkę pełną niezbędnych leków. Tylko jakie medykamenty koniecznie zabrać na wakacyjny wyjazd?

Zatrucie pokarmowe.

Dolegliwości żołądkowe są najczęstszą przypadłością większości turystów, która w skuteczny sposób potrafi zniszczyć cały wyjazd. Nieznane wcześniej, często egzotyczne dania, mogą wywołać nieoczekiwane reakcje naszego organizmu. Koniecznie zabierzmy więc ze sobą leki przeciwbiegunkowe, takie jak węgiel aktywny – doskonale sprawdzą się również probiotyki oraz elektrolity.

Rany i stłuczenia.

Chwila nieuwagi jest wszystkim, czego potrzeba, by doznać nieoczekiwanego urazu – nietrudno o skaleczenie czy drobny uraz. W naszej apteczce powinny więc znaleźć się opatrunki i preparaty do dezynfekcji.

Owady.

Komary, osy, meszki czy kleszcze – lato jest okresem, kiedy wspomniane stworzonka żyją istną pełnią życia. Szczególnie niebezpieczne są kleszcze, które mogą być nosicielami poważnych chorób. Z tego względu warto wyposażyć się w preparaty odstraszające te owady – nieodzownym okazać się może także zestaw do wyciągania kleszczy, jak i specjalne maści łagodzące ukąszenia owadów.