Samolot pozwala nam dostać się w docelowe miejsce o niebo szybciej i bezpieczniej w porównaniu do tradycyjnych środków transportu. Nie chodzi tu tylko o podróże międzykontynentalne, lecz także te na terenie kraju czy Unii Europejskiej. Lot samolotem wymaga jednak od nas przestrzegania surowych regulaminów, jakie narzucane są przez przewoźników lotniczych. Próba wniesienia na pokład samolotu pewnych przedmiotów może skutkować, że zostaniemy z niego zwyczajnie zaproszeni. By więc uniknąć tak przykrej niespodzianki, przedstawimy, czego kategorycznie nie wolno wnosić na pokład samolotu.

Alkohol.

Możemy zapomnieć o możliwości wniesienia na pokład samolotu alkoholu o zawartości alkoholu wynoszącej więcej niż 70% procent lub pojemności ponad 100 mililitrów. Jeżeli jednak zakupiliśmy alkohol na terenie lotniska w specjalnej strefie – nie musimy się niczym martwić.

Ostre przedmioty.

Oczywiste jest, że na pokład samolotu nie wniesiemy żadnych ostrych przedmiotów, które mogłyby posłużyć jako potencjalna broń. Mowa tu nie tylko o nożach, narzędziach lecz także sprzęcie sportowym lub turystycznym o ostrych i metalowych krawędziach.

Kosmetyki.

Niestety, na pokładzie samolotu nie mogą się także znaleźć kosmetyki – przynajmniej w oryginalnych opakowaniach. Ich przewóz jest możliwy tylko i wyłącznie wtedy, jeżeli te znajdują się w przezroczystych butelkach o pojemności nie większej niż 100 ml.

Podsumowanie.

Oczywiście, lista przedmiotów zakazanych jest o wiele dłuższa, a i może się różnić względem wybranych linii lotniczych. Przed podróżą zapoznajmy się więc dokładnie z regulaminem narzucanym przez takową firmę.