Podróż samolotem to dla jednych osób chleb powszedni, a dla jeszcze innych – wydarzenie, które zapamiętają na całe życie. W szczególności, jeżeli nigdy wcześniej nie podróżowały za pomocą tego rodzaju środka transportu. Często skrajne wręcz emocje doprowadzać mogą do irracjonalnych zachowań czy decyzji – chcąc dodać sobie „animuszu”, niektóre osoby mogą przed lotem wypić, na przykład, alkohol. A jak to po alkoholu bywa – trudno jest czasem kontrolować własne zachowanie. Warto więc wiedzieć, że zapewne, niestosowne zachowania możemy zostać wyproszeni z pokładu samolotu, a nawet obciążeni ogromnymi kosztami – w szczególności, jeżeli doprowadziliśmy do opóźnienia lub konieczności awaryjnego lądowania.

Przeszkadzanie pasażerom.

Niektóre osoby, odczuwając stres, mogą diametralnie zmienić swoje zachowanie – niektórzy się wycofują i milczą, a jeszcze inni rozmawiają niemal nieustannie. Pamiętajmy więc, że jeżeli swoim zachowaniem będziemy przeszkadzać reszcie pasażerów, może to skutkować zakończeniem dla nas lotu.

Otyłość?

Tak, również i osoby otyłe mogą zostać wyproszone z pokładu samolotu, jeżeli – ze względu na masę ciała i gabaryty – nie są w stanie zmieścić się na swoim miejscu i zapiąć pasów bezpieczeństwa.

Higiena.

Samolot nie jest komunikacją miejską, gdzie często możemy spotkać się z sytuacją, że nasze zmysły – w szczególności węchu – dosłownie szaleją. Najczęściej wynika to z faktu, że podróżują nimi osoby bezdomne, które nie są w stanie zadbać o swoją higienę. Panujące w samolotach zasady są o wiele bardziej restrykcyjne – nieprzyjemna woń danego pasażera może skutkować tym, że załoga odmówi wpuszczenia takiej osoby na pokład.