Wspólne wakacje z naszym czworonogiem nie stanowią obecnie praktycznie żadnego wręcz wyzwania czy problemu. Wręcz przeciwnie – wiele kurortów wypoczynkowych czy hoteli aktywnie zachęca do tego, by na wakacje udać się razem z psem. Dla wielu osób w wyjeździe ogromną przeszkodą może być znalezienie opieki nad zwierzęciem, nie dziwi więc, że tego rodzaju ośrodki – chcąc zmaksymalizować liczbę klientów – coraz częściej decydują się na politykę pro zwierzęcą.

Kaganiec i smycz.

Pamiętajmy o tym, że podczas wakacyjnego wyjazdu współdzielimy przestrzeń z pozostałymi ludźmi. Nie wszyscy z nich są wielkimi fanami zwierząt, a widok psa może wzbudzać u nich stres czy nawet przerażenie – żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, zawsze miejmy przy sobie smycz i odpowiedni kaganiec. Kaganiec powinien jednak umożliwiać psu swobodne jedzenie oraz picie.

Szczepienia.

Przed wyjazdem wykonajmy wszystkie, niezbędne szczepienie – między innymi przeciwko boreliozie czy wściekliźnie. Konieczne jest również zabezpieczenie naszego psa przed kleszczami, które podczas wakacyjnego okresu żyją pełnią życia. Jeżeli zamierzamy wybrać się zagranicę, konieczne będzie wyrobienie naszemu czworonogowi specjalnego paszportu, zapoznajmy się również z aktualnymi wytycznymi związanymi z podróżowaniem ze zwierzętami do innych krajów.

Upewnij się, że miejsce będące celem podróży jest przyjazne zwierzętom.

Zanim zarezerwujemy pokój w hotelu lub kurorcie – upewnijmy się, czy jest to miejsce przyjazne zwierzętom. Jeżeli na stronie danego obiektu nie możemy znaleźć takiej informacji, skontaktujmy się z działem obsługi klienta.