Wybór wakacyjnego kierunku podróży nie zawsze jest łatwym zadaniem – mnogość ofert jest bowiem ogromna, wszystko jest jednak dopasowane do naszych potrzeb i możliwości. Jeżeli masz już zaplanowany urlop, a mimo to – wciąż nie do końca wiesz, jak spożytkować te wolne dni, przedstawimy najpopularniejsze kierunki podróży tegorocznego sezonu wakacyjnego. Czyli gdzie planują się udać Polacy?

Turcja

Turcja od lat króluje pod względem bycia jednym z najpopularniejszych miejsc podróży Polek i Polaków. Co wyróżnia ten kraj? Przede wszystkim – zabytkowe miasta, przepiękne plaże, ogromna ilość atrakcji turystycznych i majestatyczne wręcz krajobrazy, czy cuda przyrody.

Grecja.

W tym roku Grecja uplasowała się na drugim miejscu w rankingu najpopularniejszych kierunków na wakacje. Polacy najczęściej wybierają – przede wszystkim – greckie wyspy, takie jak Rodos, Kreta, Zakynthos oraz Korfu. Oprócz ogromu atrakcji turystycznych i przepięknych krajobrazów – kraj ten jest istną kolebką cywilizacji, a po dziś dzień podziwiać możemy wspaniałe wręcz zabytki historyczne.

Egipt.

Egipt od lat zachwyca Polaków – nie powinno to dziwić, to właśnie w Egipcie znaleźć możemy jedne z najwspanialszych zabytków na świecie, jakimi są piramidy. Nie tylko jednak o zabytkach mowa, bowiem Egipt ma o wiele więcej do zaoferowania.

Hiszpania.

Także i Hiszpania jest coraz częstszym wyborem, jeżeli chodzi o kierunek wakacyjnej podróży – i nie chodzi tylko o obywateli naszego kraju, gdyż do Hiszpanii ściągają się turyści z całego wręcz świata. Hiszpania jest doskonałym wyborem zarówno na podróż w gronie znajomych, jak i rodziny wraz z najmłodszymi.